
Nie jest kłamstwem stwierdzenie, że oszczędzanie było i jest postrzeganie jako nudna czynność. Powoduje to, że najczęściej unikamy jej wykonywania. Co więcej, doświadczając presji życia każdego dnia zapominamy o konieczności oszczędzania. W końcu pielęgnując w sobie taki sposób myślenia dochodzimy do wniosku, że jest to zachowanie nie przystające do dzisiejszych czasów.

Na początku miesiąca kiedy wpływają pieniądza na nasze konto to bardzo często wydajemy je w królewskim stylu. Niestety, ale postępując w ten sposób na koniec miesiąca nie możemy myśleć o wydaniu przysłowiowej złotówki. Jest to spowodowane brakiem środków pieniężnych na koncie.

Budżetowanie nie może narzekać na nadmiar zagorzałych zwolenników. W sumie, łatwiej mu o przeciwników niż zwolenników, o zagorzałych nawet nie wspominając. Dlaczego? No cóż…

W dzisiejszym nagraniu postaram się wyjaśnić różnice między najpopularniejszymi rodzajami oprocentowania lokat, dając Ci możliwość bliższego zapoznania się z oprocentowaniem nominalnym, efektywnym i realnym. Zastanów się, czy wybierając jakikolwiek produkt generujący dodatni Cash Flow (odsetki) jesteś w stanie określić wartość odsetek, jakie otrzymasz na koniec okresu inwestycji? Czy być może jesteś w stanie obliczyć wysokość odsetek w trakcie spłaty kredytu? Jeśli odpowiedź brzmi "Nie!". W takim razie koniecznie musisz obejrzeć to nagranie! Specjalnie dla Ciebie przygotowałem krótki przewodnik po rodzajach oprocentowania, dzięki któremu szybko porównasz dostępne oferty i wybierzesz tę najkorzystniejszą. Obejrzyj, skomentuj i napisz do mnie jeśli interesują Cię inne porady finansowe.
W pierwszej części pisałem, że polisy inwestycyjne są przeznaczone do długoterminowego oszczędzenia. Jak wspomniałem inwestowanie opiera się na zarządzaniu wpłaconymi środkami z wykorzystaniem funduszy inwestycyjnych. Za ten przywilej w polisie inwestycyjnej naliczane są następujące opłaty:
- Start
- poprz.
- 1
- 2
- nast.
- Zakończenie