Niniejszy serwis internetowy, wykorzystuje pliki cookies. Jeśli kontynuujesz korzystanie z serwisu, przyjmujemy, że wyrażasz zgodę na użycie tych plików.

Jak oszczędzać pieniądze
Nie jest kłamstwem stwierdzenie, że oszczędzanie było i jest postrzeganie jako nudna czynność. Powoduje to, że najczęściej unikamy jej wykonywania. Co więcej, doświadczając presji życia każdego dnia zapominamy o konieczności oszczędzania. W końcu pielęgnując w sobie taki sposób myślenia dochodzimy do wniosku, że jest to zachowanie nie przystające do dzisiejszych czasów.

Sposoby oszczędzania
Na początku miesiąca kiedy wpływają pieniądza na nasze konto to bardzo często wydajemy je w królewskim stylu. Niestety, ale postępując w ten sposób na koniec miesiąca nie możemy myśleć o wydaniu przysłowiowej złotówki. Jest to spowodowane brakiem środków pieniężnych na koncie.

Grzechy budzetowani
Budżetowanie nie może narzekać na nadmiar zagorzałych zwolenników. W sumie, łatwiej mu o przeciwników niż zwolenników, o zagorzałych nawet nie wspominając. Dlaczego? No cóż…

OprocentowanieLokaty 900x225


W dzisiejszym nagraniu postaram się wyjaśnić różnice między najpopularniejszymi rodzajami oprocentowania lokat, dając Ci możliwość bliższego zapoznania się z oprocentowaniem  nominalnym, efektywnym i realnym. Zastanów się, czy wybierając jakikolwiek produkt generujący dodatni Cash Flow (odsetki) jesteś w stanie określić wartość odsetek, jakie otrzymasz na koniec okresu inwestycji? Czy być może jesteś w stanie obliczyć wysokość odsetek w trakcie spłaty kredytu? Jeśli odpowiedź brzmi "Nie!". W takim razie koniecznie musisz obejrzeć to nagranie! Specjalnie dla Ciebie przygotowałem krótki przewodnik po rodzajach oprocentowania, dzięki któremu szybko porównasz dostępne oferty i wybierzesz tę najkorzystniejszą. Obejrzyj, skomentuj i napisz do mnie jeśli interesują Cię inne porady finansowe.

Polisa 900x225

W pierwszej części pisałem, że polisy inwestycyjne są przeznaczone do długoterminowego oszczędzenia. Jak wspomniałem inwestowanie opiera się na zarządzaniu wpłaconymi środkami z wykorzystaniem funduszy inwestycyjnych. Za ten przywilej w polisie inwestycyjnej naliczane są następujące opłaty: