Niniejszy serwis internetowy, wykorzystuje pliki cookies. Jeśli kontynuujesz korzystanie z serwisu, przyjmujemy, że wyrażasz zgodę na użycie tych plików.


Nie wiem czy miałeś kiedykolwiek czas na zastanowienie się nad poziomem Swojej wiedzy finansowej. Jeśli tak to zastanawiam mnie jak ją oceniasz. Pomyśli chwilę i odpowiedz sobie do której grupy należysz:

1. Nie jestem świadomy tego, że moja wiedza o finansach osobistych jest znikoma.
2. Zdaje sobie sprawę z faktu, że moja wiedza o finansach osobistych jest znikoma.
3. Zdaje sobie sprawę z faktu, że moja wiedza o finansach osobistych jest wystarczająca.
4. Doskonale orientuje się w świecie finansów.

Jeśli z czystym sumieniem możesz powiedzieć, że należysz do grona osób w grupie 4 to Ci gratuluje.  W przeciwnym przypadku musisz sam przyznać, że należy coś zrobić z tym faktem. Za nim przejdziemy dalej jestem Ci winny wyjaśnienie, gdzie ja bym się zakwalifikował. Nie ukrywam tego, że jeszcze kilka lat temu była to niestety, ale grupa pierwsza. Jednak ciągłe dokształcenie się w tej dziedzinie pozwoliło mi przesunąć się na poziom 4. Oczywiście zdaje sobie sprawę z tego, że nie mogę spocząć na laurach i cały czas staram się aktualizować swoją wiedzę, aby nie spaść niżej. Jeśli dotrwałeś do tego momentu to znaczyć, że choć trochę jesteś zainteresowany tym tematem.  Przyznam, że cieszy mnie to bardzo ponieważ w kolejnych artykułach chciałbym przybliżyć Ci świat finansów.

Nie znam osoby, która w dzisiejszych czasach nie miała kontaktu z bankiem czy inną instytucją finansową. Niejednokrotnie zapewne uczestniczyłeś w spotkaniach z przedstawicielami wspomnianych instytucji ,po których nie do końca miałeś pewność o czym dokładnie była rozmowa. Słownictwo jakie było wykorzystywane sprawiało Ci wiele trudności. Zapewne również w czasie tych spotkań nie uzyskałeś odpowiedzi na  wszystkie Twoje pytania. Muszę się z Tobą zgodzić ponieważ ja także byłem w podobnej sytuacji.

Dlatego też postanowiłem Ci pomóc i mam nadzieje, że w następnych artykułach uzyskasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania. W kolejnych artykułach będę omawiał na co zwracać przy zaciąganiu kredytu, w jaki sposób planować budżet domowy, gdzie można inwestować swoje nadwyżki finansowe. Musisz wiedzieć, że informację te pozwolą Ci poszerzyć swoją wiedzę, a także zaoszczędzić pieniądze.