Niniejszy serwis internetowy, wykorzystuje pliki cookies. Jeśli kontynuujesz korzystanie z serwisu, przyjmujemy, że wyrażasz zgodę na użycie tych plików.


PJK1974

 

Nazywam się Łukasz Koclęga

 

Jeżeli chcesz poznać porywającą historię mojego życia pełną zwrotów akcji rodem z dobrego scenariusza… Nie znajdziesz jej tutaj. Nie jestem typem poszukiwacza przygód ani zawadiaki. Zamiast tego mam w sobie mnóstwo cierpliwości do analizowania danych i szukania w nich zależności. Tak naprawdę dla mnie to wcale nie jest cierpliwość, tylko styl bycia, ale ludzie uważają, że do takiej pracy potrzebna jest “cierpliwość”. Poza tym matematyka jest dla moim naturalnym sposobem myślenia i przychodzi mi z łatwością.

 

Jak zostałem KOREPETYTOREM FINANSOWYM?

Moje dzieciństwo nie było niezwykłe. Rodzice dużo pracowali i od małego uczyli mnie szacunku do pieniędzy. Szybko zrozumiałem, że odpowiednie zarządzanie nimi pozwoli mi lepiej żyć. Dlatego już jako nastolatek chwytałem się pierwszych prac, aby zarabiać i oszczędzać. I muszę przyznać, że nauki rodziców, nie poszły w las. Nigdy nie wpadłem w finansowe tarapaty ani nie brakowało mi pieniędzy.

Od zawsze czułem potencjał w swoich umiejętnościach ścisłego myślenia. Dlatego wybrałem studia techniczne, na których mogłem wykorzystywać swoje umiejętności oraz nauczyć się optymalizacji kosztów produkcji. Zawsze, kiedy pojawiał się wybór, decydowałem się na przedmioty związane z finansami lub informatyką, które były pomocne w optymalizacji kosztów.

Obecnie, już od 10 lat otrzymuję pieniądze za wydawanie pieniędzy. Przyznasz, że brzmi to jak praca marzeń? ;) W praktyce jestem kupcem w dużej międzynarodowej firmie i zajmuję się kupowaniem produktów oraz usług w najlepszej jakości, w najniższej cenie. Podobnie jak w życiu codziennym. Skala zakupów wacha się od kilku tysięcy do kilku milionów.

Poza swoją pracą uwielbiam dzielić się swoją wiedzą, a im dłużej to robię, tym bardziej widzę, jak przydatna dla wielu osób ona jest. Dlatego prowadzę indywidualne konsultacje jako korepetytor finansowy i tworzę produkty informacyjne, aby podzielić się swoim doświadczeniem. Niestety nawet dzisiaj edukacja związana z pieniędzmi to niszowy i mało dostępny temat, a ja staram się wypełniać te luki. Proste błędy bywają niesamowicie kosztowne i czasami płacimy za nie przez wiele lat. Moim zdaniem lepiej jest poświęcić trochę czasu na naukę, aby potem przez długie lata cieszyć się wolnością.

Oprócz pracy zawodowej wykonywanej obecnie, współpracowałem z kilkoma firmami z rynku finansowego (m.in. ubezpieczalnie oraz agencje kredytowe), w których dokładnie poznałem mechanizmy stojące za ich produktami. To właśnie wtedy dzięki klientom, którym doradzałem postanowiłem porzucić oferowanie produktów na rzecz fachowych porad. Zauważyłem, że wielu z nich bez mojej wiedzy nie byłoby w stanie podjąć odpowiednich decyzji i zrozumieć ich konsekwencji. Szybko okazało się to dobrym krokiem. Wiedziałem, że edukując ludzi, bardziej poprawię ich sytuację finansową niż proponując kolejny kredyt.

 

Moja wiedza i doświadczenie jest sumą kilku elementów:


1. Zawodowa kariera (od studiów była związana z pieniędzmi)

Pracowałem dla instytucji finansowych, oferując ich produkty oraz dla dużych firm, najpierw jako analityk tworzący wszelkiego rodzaju raporty, obecnie jako kupiec decydujący o ważnych przedsięwzięciach.

2. Edukacja

Formalna część edukacji to wspomniane studia techniczne związane z optymalizacją kosztów produkcji. Oprócz tego od kiedy pamiętam rozwijam się na własną rękę. Czytam dużo książek i regularnie uczestniczę w szkoleniach poszerzających wiedzę w obszarze finansów.

3. Spotkania z Mentorami

Na swojej drodze spotkałem kilka ważnych osób, które miały dużą wiedzę na temat zarządzania pieniędzmi oraz inwestowaniem Oprócz nowej wiedzy, jaką mi przekazali, każdy potwierdził mi moje dotychczasowe zrozumienie świata pieniędzy.

4. Własne doświadczenia

Pracowałem z osobami na bardzo różnych poziomach kariery i finansowych. Taka różnorodność jednoznacznie pokazała mi, że przekazywana przeze mnie wiedza jest skuteczna i konieczna. Ponieważ każdy zamożny człowiek do zarządzania potężnym biznesem dochodził krok po kroku, zaczynając od opanowania domowego budżetu.

 

Co widzę między liczbami w tabelce?

Chociaż moja profesja może kojarzyć Ci się z wyrachowanym liczeniem pozbawionym duszy, zaskoczę Cię. Po wielu latach podejmowania decyzji na bazie liczb, kiedy na nie patrzę, widzę ludzi. Każdy z nich ma swoje wyzwania, rozterki i emocje.

Najczęściej są to problemy ze zdrowiem (głównie stres) i relacjami. Pieniądze są dla wielu osób zmartwieniem, a misją, jaka mi przyświeca jest pomoc w poprawie sytuacji finansowej, aby pozwalała żyć swobodnie i dawała spokój Tobie i Twojej rodzinie.