Niniejszy serwis internetowy, wykorzystuje pliki cookies. Jeśli kontynuujesz korzystanie z serwisu, przyjmujemy, że wyrażasz zgodę na użycie tych plików.


kalkulator 900x225
Jeśli podjęliśmy decyzję, że do  zakupu wymarzonego mieszkania lub budowy domu będzie konieczny kredyt hipoteczny musimy przeanalizować wszystkie koszty z tego tytułu. Niejednokrotnie obliczanie kredytu hipotecznego  wymaga od nas poświęcania trochę swojego wolnego czasu, który moglibyśmy przeznacz na inne ciekawsze zajęcia. Wymaga to bowiem od Nas odwiedzenia kilku banków celem zapoznania się z aktualną ofertą. Możemy także zdecydować się na skorzystanie  z usług doradcy kredytowego, który zrobi to w naszym imieniu.


Osoba taka skontaktuję się z wszystkimi bankami, a następne powinna udzielić nam wszystkich niezbędnych informacji, które pozwolą na obliczenie kosztu kredytu hipotecznego. W swoich wyliczeniach powinnyśmy uwzględnić wszystkie opłaty związane z kredytem hipotecznym. Przy porównywaniu ofert nie możemy kierować się tylko oprocentowaniem kredytu ponieważ jest to tylko jeden z kilku czynników wpływających na wysokość łącznego kosztu kredyt. Inne również bardzo ważne parametry przy korzystaniu z kredytu hipotecznego to prowizja, ubezpieczenia zdrowotne czy ubezpieczenie niskiego wkładu.

Dysponując już niezbędnymi danymi możemy przystąpić do wykonania działań, które pozwolą Nam na obliczenie kredytu hipotecznego.  Najlepiej wyliczenie takie wykonywać w arkuszu Excel, gdzie wpisujemy wszystkie koszty. To pozwoli Nam dokonać właściwego porównania ofert,  które otrzymaliśmy z różnych banków.

Jeśli obliczanie kredytu hipotecznego sprawia Nam jakiekolwiek trudności w takiej sytuacji należy skorzystać z pomocy doradcy kredytowego bądź finansowego, który zobowiązany jest do wykonania takich wyliczeń. Dysponując  już taką wiedzą jesteśmy w stanie wybrać bank, który proponuje Nam najlepszą ofertę. Wybór ten z kolei będzie miał później odzwierciedlenie w naszych wydatkach osobistych tzn. będą one niższe niż gdybyśmy swój wybór opierali tylko np.: na opinii innej osoby. Zachęcam do przeprowadzania takich analiz przed podjęciem ostatecznej decyzji wyboru banku, w którym pragniemy zaciągnąć kredyt hipoteczny. Na zakończenie dodam, że wybór finalnej oferty powinien być poprzedzony dokładnym zapoznaniem się z warunkami umowy.