Niniejszy serwis internetowy, wykorzystuje pliki cookies. Jeśli kontynuujesz korzystanie z serwisu, przyjmujemy, że wyrażasz zgodę na użycie tych plików.

Co to jest kredytSłowo „kredyt” jest bardzo często używane w środkach masowego przekazu. Nie wzbudza jednak dużego zainteresowania z powodu powierzchownej jego znajomości.  Nie zdajemy sobie sprawy, że od wieków jest nieodłącznym elementem życia człowieka. Nie oznacza to jednak, że jest on właściwie rozumiany. Dlatego uważam, że warto wyjaśnić co to jest kredyt.

Sposoby oszczędzania
Na początku miesiąca kiedy wpływają pieniądza na nasze konto to bardzo często wydajemy je w królewskim stylu. Niestety, ale postępując w ten sposób na koniec miesiąca nie możemy myśleć o wydaniu przysłowiowej złotówki. Jest to spowodowane brakiem środków pieniężnych na koncie.

Jak oszczędzać pieniądze
Nie jest kłamstwem stwierdzenie, że oszczędzanie było i jest postrzeganie jako nudna czynność. Powoduje to, że najczęściej unikamy jej wykonywania. Co więcej, doświadczając presji życia każdego dnia zapominamy o konieczności oszczędzania. W końcu pielęgnując w sobie taki sposób myślenia dochodzimy do wniosku, że jest to zachowanie nie przystające do dzisiejszych czasów.

Spekulacja

 

Szybkie pomnażanie oszczędności zgromadzonych w pocie i znoju jest marzeniem niejednego inwestora. Co gorsza, nie jeden ulega złudzeniu, że może to marzenie spełnić i to bez większego trudu. A stąd już prosta droga do osiągnięcia… straty.

Kodeks

Wydaje się, że na temat inwestowania praktycznie wszystko zostało już powiedziane lub napisane. A skoro tak, to dlaczego początkujący inwestorzy wciąż popełniają podstawowe błędy?